სამოდელო გაკვეთილები

        გაკვეთილის გეგმა

გაკვეთილის თემა

უილიამ შექსპირი და მისი შემოქმედება“

 

საგანი

ინგლისური ენა

 

სწავლების საფეხური

საბაზო საფეხური, VIII კლასი

 

მოსწავლეთა რაოდენობა

18 მოსწავლე

 

გაკვეთილის ხანგრძლივობა

45 წუთი

 

გაკვეთილის მიზანი

მოსწავლეები ფლობდნენ ინფორმაციას უილიამ შექსპირის ცხოვრებისა და შემოქმედების შესახებ.

 

ეროვნული სასწავლო გეგმით  გათვალისწინებული მიზნები და მისაღწევი შედეგები.

 

უცხ..II.12.

მოსწავლეს შეუძლია წაიკითხოს და გაიგოს შემეცნებითი ტექსტი სხვადასხვა თემაზე (კულტურისა და საბუნებისმეტყველო სფეროებიდან)

 

წინასწარი ცოდნა

მოსწავლეები წინასწარ გაეცნენ სახელმძღვანელოში არსებულ მცირე ინფორმაციას შექსპირის შესახებ.

 

ეროვნული სასწავლო გეგმით განსაზღვრული მისაღწევი შედეგი/ინდიკატორები

1.ამოიცნობს მთავარ თემას/საკითხებს;

2.ამოიცნობს ფაქტობრივ ინფორმაციას.

 

სასწავლო მასალა,დამატებითი და ტექნიკური რესურსი

British Council- videos and worksheets.

ლეპტოპი

პროექტორი

ცარცი

დაფა

მაგნიტი

მარკერი

გაკვეთილის მსვლელობა

აქტივობა 1

ამოვიკითხავ სიას. მოსწავლეებს ვაცნობ გაკვეთილის თემას. ვიყენებ მეთოდს „ ცნების რუკა“ 5წუთი

აქტივობა 2

მოსწავლეებს ვაწვდი ინფორმაციას დრამატურგის შესახებ. ვაჩვენებ ვიდეოს შექსპირის ცხოვრების შესახებ.შემდეგ  კი ვურიგებ ფურცლებს,სადაც  წერია  ის ტექსტი რაც ვიდეოში მოისმინეს .

5 წუთი

აქტივობა 3

დაფაზე ვაკრავ  პოსტერებს სადაც მოცემულია დავალებები ვიდეოს მიხედვით. ეს დავალება ემსახურება მოსმენილის გაგებას და გააზრებას 7წუთი

 აქტივობა 4

მოსწავლეებს ვურიგებ ფურცლებს, სადაც მოცემულია ორი დავალება, უნდა შეუსაბამონ სურათები სიტყვებს და დაწერონ წინადადებების თანმიმდევრობა ვიდეოს მიხედვით.5 წუთი

აქტივობა 5

ვაყურებინებ მცირე ვიდეოს „რომეო და ჯულიეტა“-ს შესახებ. 3 წუთი

აქტივობა 6

დაფაზე ვაკრავ პერსონაჟებს და უნდა გამოიცნონ მათი სახელები.წყვილებში იმუშავებენ ფურცლებზე სადაც უნდა ამოიცნონ ტყუილი და მართალი. 7 წუთი

აქტივობა 7

მოსწავლეებს ვურიგებ ამობეჭდილ ფურცლებს და ვაკეთებინებ სავარჯიშოებს .10 წუთი

აქტივობა 8

ვაძლევ საშინაო დავალებას. უნდა დაწერონ მონტეგების და კაპულეტების შერიგების სცენა დიალოგებით.2 წუთი

აქტივობა 9

ვაფასებ მოსწავლეებს 1 წუთი

 

მოსალოდნელი შედეგი

მოსწავლეებმა შეძლონ წაკითხულის გააზრება,მთავარი მოქმედი პირების დამახსოვრება და ტექსტის შინაარსის გაგება.

შეფასება

ვიყენებ განმსაზღვრელ შეფასებას

 

 

 

                       "invitations and thanks"

მეშვიდე კლასში ჩავატარე სამოდელო გაკვეთილი თემაზე "invitations and thanks".გაკვეთილს დაესწრნენ კათედრის გამგე და ინგლისური ენის პედაგოგები.



























                                 კოლეგების შეფასების ფურცელი



                    ჯგუფის წევრების თვითშეფასების რუბრიკა







































No comments:

Post a Comment